Harry Potter – wszystkie niezwykłe przygody w jednym zestawie

Harry Potter zawładnął wyobraźnią i sercami nie tylko młodszych czytelników, lecz również dorosłych. Jego przygody w magicznym Hogwarcie, jakie przeżywał wraz ze swoimi przyjaciółmi, cały czas stanowią doskonałą rozrywkę. “Harry Potter – siedmiopak. Czarna edycja” (https://www.taniaksiazka.pl/harry-potter-siedmiopak-czarna-edycja-joanne-kathleen-rowling-p-441083.html) to świetnie wydany zestaw wszystkich książek J.K. Rowling o tym sympatycznym bohaterze idealnie nadający się na wyprawę do krainy magii.

Mawia się, że treść liczy się bardziej niż okładka. Dla mnie lepiej jest, kiedy świetna treść jest ładnie opakowana. A w tym przypadku miałem z tym do czynienia. Wszystkie części “Harry’ego Pottera” z przepięknymi okładkami w czarnym boxie prezentują się wyśmienicie. Nie mogłem oprzeć się temu zachęcającemu wyglądowi, także od razu sięgnąłem po pierwszy tom i rzuciłem się w wir fascynujących wydarzeń wypełnionych magią. Czekała mnie kolejna wizyta w Hogwarcie i niezapomniane przeżycia. Plusem jest też to, że:

“Harry’ego Pottera” może czytać każdy niezależnie od wieku

Wszystkie części czyta się znakomicie, a lektura pochłania. J.K. Rowling ma talent do wymyślania oryginalnych postaci, miejsc czy nazw. Świat, jaki kreuje, jest fascynujący, a zarazem można się w nim łatwo odnaleźć i utożsamić z poszczególnymi bohaterami.

Sama opowieść jest uniwersalna i dotyczy walki dobra ze złem. Może i takie historie to nic nowego, ale w przypadku “Harry’ego Pottera” akcja opowiedziana jest jak nigdy wcześniej i to stanowi siłę tych powieści. Nie wszystko jest też zawsze oczywiste. Ktoś, kto wydaje początkowo zły, później okazuje się, że jest na odwrót. Dobry przykładem jest Severus Snape. Zresztą częste zmiany akcji i charakterów bohaterów to dodatkowe atuty wszystkich powieści. Dzięki temu treść nabiera rumieńców, a emocje sięgają zenitu. Na wyróżnienie zasługą również najbliżsi towarzysze Harry’ego – Ron i Hermiona. Ciężko sobie wyobrazić główną postać bez nich. Są dobrze dobrani i stworzeni przez J.K. Rowling.

“Harry Potter – siedmiopak. Czarna edycja” to pozycja godna polecenia każdemu

Nieważne czy ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z “Harrym Potterem”, czy zna na wylot wszystkie książki. Dla początkujących ten zestaw jest idealny – wszystkie tomy razem. Kolekcjonerzy i czytelnicy, którzy są z Harrym od dawna, mogą ozdobić swoje półki tym cudownym wydaniem. Wszyscy będą zadowoleni.

Gdybym został zapytany o najlepsze książki z gatunku fantasy, to wśród nich znalazłyby się wszystkie części “Harry’ego Pottera”. Przyznam szczerze, że nie mam ich dość i mam ochotę na kolejną podróż wypełnioną magią. Czas ponownie zatopić się w lekturze i później obejrzeć wszystkie filmy.

Ludzie zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com