Przygody wesołych skarpetek

Może nam pewne rzeczy wydają się mocno irracjonalne i niemożliwe do spełnienia, ale naszym dzieciom tak nie będzie się na pewno wydawać. A w szczególności tym najmłodszym, którzy mają wspaniałą fantazję i lubią bajki, jakie często opisane są w różnych książkach. Może i dla rodzica coś wyda się bez sensu, ale jeżeli dziecko prosi, to jak najbardziej warto przeczytać. Wspólne czytanie zbliża do siebie i naprawdę zawsze warto znaleźć na to czas, ponieważ już za parę lat dziecko nie będzie chciało tego robić samo. Dobrą książką do wspólnego czytania jest Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek z taniaksiazka.pl autorstwa Justyny Bednarek.

Seria o skarpetkach

Na chwilę obecną powstał już czterotomowy cykl książek, gdzie można spotkać się z fantastycznymi przygodami skarpetek. Wyżej wspomniana książka to tom pierwszy. Kolejne tomy, które także napisała niesamowita Justyna Bednarek to “Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”, “Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? “, “Banda Czarnej Frotté. Skarpetki powracają!”. Wielu rodziców, jak również krytyków literackich doceniło fakt, że Bednarek tak wspaniale “zabawiła” się formami literackimi. W tych książkach mamy bowiem do czynienia z opowieściami sensacyjnymi, jak również z obyczajowymi historiami, komediami i wieloma innymi sytuacjami, z jakimi do czynienia ma normalny człowiek. Warto naprawdę zaproponować dziecku do czytania książki z tej serii, aby przekonać się, że w świecie bajek wszystko jest naprawdę możliwe.

Tajemnicze zniknięcia

W domu małej Be dochodzi do tajemniczych zniknięć skarpetek. W pralce zawsze ląduje para, a pralki wyjmowane są pojedyncze sztuki. Do domu, a dokładnie do pralki, która “połyka” skarpetki zostaje wezwany hydraulik. Odkrywa on za pralką tajemniczą dziurę. Okazuje się, że są to tak naprawdę drzwi do świata zewnętrznego dla psotliwych skarpetek, które postanowiły uciec i rozpocząć nowe, pełne przygód życie. Uciekinierki wyruszyły w świat i każda z nich zaczęła przeżywać własną przygodę. Jedna skarpetka tak wszystkim pokierowała, że doczekała się wielkiej kariery na miarę gwiazd Hollywood. Inna została towarzyszką polityka. Pewna skarpetka postanowiła zabawiać chore dzieci w szpitalu, dzięki czemu wniosła dużo uśmiechu w życie tych małych istot. Są jeszcze inne skarpetki, które przeżyły jeszcze wiele innych, niesamowicie wesołych przygód. Wszystkie można znaleźć w książce pt.”Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz w kolejnych tomach pochodzących z serii.

Szkoła zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com